Skip to main content

Cypryjskie specjały (mmmniam)

Ludzie są mi potrzebni do tego by oddychać. Nie ma nic piękniejszego niż usiąść pośród tłumu i patrzeć na nich moimi oczami. Relacje, emocje, i ta zagadka kim mogą być i jak wygląda ich życie. Kocham pasjonatów, mądrych ludzi, lubię nowości i uczyć się tego życia od nowa. Podróże są częścią mnie, odbieram je na innym poziomie świadomości. Zapach miejsca utrwala mi się głęboko w pamięci... Więcej dowiesz się w zakładce " o mnie"

Website: http://www.charmante.com.pl

Sprawdź także

Komentarz13

 1. Tomasz Wydra

  A jak się nazywa Cypryjskie danie podobne do kebaba? Jadłem raz w Warszawie. Zawiera 60% warzyw i trochę mięsa ale nazwy nie pamiętam

  1. Charmante Author

   Powiem szczerze, że kuchnia polska często gęsto jest modyfikowana pod podniebienia naszych rodaków. Nie potrafię określić co takiego jadłeś,ale skoro było podobne do kebaba to pewnie nim było w innej odsłonie, ale to danie typowo tureckie a nie cypryjskie 😉 W kebabach na Cyprze głównie w restauracjach greckich podaje się pieczoną jagnięcinę lub baraninę i smakuje wybornie, do tego ichnie konkretne przyprawy. Kebaby u nas w kraju – ja bynajmniej się nie spotkałam z podobnym do oryginału. Może chadzałam w złe miejsca 😉 Ale jak znasz to poleć.
   Pozdrawiam

   1. Dla odwiedzających Cypr polecam wstąpić w Pafos do restauracji St Paul’s Pillar Restaurant. Odwiedzamy to miejsce średnio raz na dwa miesiące i nigdy jeszcze się nie zawiedliśmy. Serwują najlepsze meze rybne i mięsne na wyspie. Jest dużo,smacznie i za rozsądne pieniądze a właściciel jest b. towarzyską osoba i zawsze chętnie porozmawia z turystami.
    PS. Jeżeli nic nam nie przeszkodzi w organizacji to już w tej edycji europy na widelcu będziemy prezentować razem z naszymi przyjaciółmi z Cypru lokalne cypryjskie potrawy na rynku we Wrocławiu.

    1. Charmante Author

     Dajcie znać kiedy 🙂

 2. Allaway

  W tym roku po raz pierwszy wybieram się na Cypr i mam nadzieję że wypróbuję te pięknie wyglądające i myślę ze pyszne dania.

  1. Charmante Author

   Będziesz oczarowana kuchnią cypryjską 🙂

  2. Charmante Author

   Opowiedz po powrocie jak było, jestem ciekawa Twoich wrażeń

 3. Aneta

  niektóre potraw znam np Choratiki salata, Humus, ale niektóre z chęcią bym posmakowała np dary morza takie jak Supjes czy Suvlę

 4. Części Samochodowe

  Szczerzę mówiąc chciałem w te wakacje wyjechać w te tereny, czy wegetarianin znajdzie w tej kuchni coś dla siebie?

  1. Charmante Author

   Owszem, do wyboru do koloru i na dodatek bardzo smacznie 🙂

 5. Ecocomfort

  Bardzo pysznie wyglądają te potrawy ,co prawda za owocami morza nie przepadam ,ale jak będę jeszcze w te wakacje myślę że będę próbował tych smakołyków.

 6. Barbara

  No tam mnie jeszcze nie było, ale jedzonkiem to zachęcasz. 🙂 Kto wie, może kiedyś tam wpadnę.

 7. Małgorzata Hert

  Jesli chodzi o jedzenie, to zdecydowanie jestem zawsze na tak 🙂 Uwielbiam nowe smaki i zapachy…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights

Zapoznaj się z zasadami przetwarzania danych osobowych. Treść polityki prywatności jest zgodna z wymogami regulacji o ochronie danych osobowych obowiązującej od dnia 25.05.2018 r. więcej informacji

http://charmante.com.pl/polityka-prywatnosci/

Close