Skip to main content

Starożytna Kreta

Wschód wyspy cechuje niewiarygodne zróżnicowanie krajobrazów rozciągających się od okolic Agios Nikolaos, poprzez płaskowyż Lasithi, skończywszy na przylądku Plakas na wschodnim wybrzeżu. Jest to stosunkowo dzika część wyspy, nie licząc kilku międzynarodowych kurortów. Wąskie i małe, piaszczyste, zatokowe plaże tworzą wyjątkową scenerię.

Zachodnia część Krety to atrakcyjny turystycznie zakątek przyciągający co roku rzesze turystów. Region Chanii jest najlepiej zagospodarowanym i najpiękniejszym na Krecie. Poza przepięknym miastem Chania okolica oferuje także inne atrakcje – dzięki śródziemnomorskim krajobrazom region ten stwarza wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku. Wzdłuż wybrzeża na zachód od Chanii ciągną się znane kurorty turystyczne jak Platanias czy Agia Marina. Na wschód od Chanii najpopularniejszym miastem z przepiękną starówką jest Rethymnon, który należy koniecznie odwiedzić. Oprócz znanych kurortów zachodnia Kreta ma do zaoferowania najpiękniejsze plaże Balos i Elafonissi.

Ta nadzwyczaj piękna wyspa wydaje się zakotwiczona w wodach Morza Śródziemnego przez masywy górskie, których szczyty sięgają 2000 metrów. Woda wyrzeźbiła w nich głębokie wąwozy i skomplikowane systemy jaskiń ciągnące się ku wnętrzu wyspy. Dla starożytnych były to miejsca, gdzie na świat przyszli bogowie z mitologii greckiej. W miarę upływu wieków jaskinie te stały się bezpiecznym schronieniem dla piratów, włóczęgów i partyzantów. Góry nigdy nie zostały zdobyte, nawet podczas wojen w XX wieku, ponieważ ich zbocza są zbyt strome, a odległe doliny trudno dostępne. Żyzne równiny są zamieszkałe od epoki neolitu, kiedy to rozpoczęła się tu uprawa roli. Liczne źródła oraz potoki spływające z pobliskich gór zapewniały obfite zbiory. Szerokie, piaszczyste plaże wzdłuż wybrzeża, zwłaszcza na północy, przyciągają licznych turystów, od kiedy tylko istnieje zorganizowana turystyka. Samo wybrzeże jest bardzo zróżnicowane: skaliste zatoczki i zatoki sąsiadują z bagnistymi terenami w ujściach rzek.

PRZEPISY WJAZDOWE
Każda podróżująca osoba musi posiadać dowód osobisty lub paszport ważny min. 3 miesiące (również dzieci do 2 lat).

CZAS PRZELOTU
Lot z Polski na Kretę trwa ok. 3 godz.

CZAS LOKALNY
Czas polski + 1 godz.

JĘZYK
Nowogrecki, można się również porozumieć w j. angielskim i niemieckim.

NAPIĘCIE ELEKTRYCZNE
220 V

WALUTA PŁATNICZA
Euro (€). Akceptowane są najpopularniejsze karty kredytowe i płatnicze.

PLAŻA
Wstęp w większości bezpłatny, wypożyczenie sprzętu plażowego: leżak + parasol – ok. 5-8 Euro dziennie.

WYNAJEM SAMOCHODU
Od ok. 35-40 euro/dzień + paliwo; w większości wypożyczalni honorowane jest polskie prawo jazdy, zaleca się jednak posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Wymagane jest ukończenie 23 lat.
Cena benzyny – ok. 1,8 euro/l.

WYPOŻYCZENIE SKUTERA
Od ok. 15-20 euro/dzień.

KOMUNIKACJA
Autobusy są podstawowym środkiem transportu na Korfu; bilety na autobusy miejskie można kupić w kiosku lub recepcji hotelowej; bilety na autobusy międzymiastowe kupuje się na dworcu lub w pojeździe; cena biletu na autobus miejski – od 1 euro; cena taksówki ok. 2 euro/1 km.

CENY W SKLEPACH
Woda mineralna – ok. 0,8 euro, piwo – ok. 1,5 euro, wino – ok. 3,5-5 euro, coca cola (2 l.) – ok. 2 euro, pocztówka + znaczek – ok. 1,5 euro, karta telefoniczna – od 5 euro.

CENY W RESTAURACJI
Obiad – od 12 euro, sałatka grecka – od 5 euro, gyros – od 8 euro, pizza – od 8 euro, kawa – od 3 euro,
piwo – od 3 euro, lody – 4 euro.

REZYDENT
Podczas pobytu turyści objęci są opieką polskiego rezydenta.

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE
Ambasada RP znajduje się w Atenach, Chryssanthemon 22, 154-52 Paleo Psychico, a wydział konsularny na Kamelion 21, 154-52 Paleo Psychico.
Działa również Konsulat RP w Heraklionie.

MIASTA

REGION CHANIA

Region Chanii to najlepiej zagospodarowany turystycznie obszar zachodniej części Krety. Wzdłuż wybrzeża na zachód od Chanii, które jest praktycznie jedną długą piaszczystą plażą, ciągną się łańcuszkiem kurorty chętnie odwiedzane przez międzynarodową klientelę. Przy plaży, a także wzdłuż nadmorskiej drogi, stoją liczne hotele i pensjonaty o zróżnicowanym standardzie oraz doskonałe zaplecze gastronomiczne i sportowo-rekreacyjne. Małe, urokliwe miasteczka turystyczne takie jak Platanias czy Agia Marina, usytuowane na wybrzeżu Morza Egejskiego zachęcają do wypoczynku na pięknych piaszczystych plażach, a amatorów sportów wodnych do szaleństw w ciepłym morzu.

CHANIA
Miasto będące dawną stolicą Krety, a także największy i najważniejszy ośrodek zachodniej części wyspy. Przez wielu Chania uważana jest za najpiękniejsze miasto na Krecie; wystarczy wejść w obręb dobrze zachowanych weneckich murów obronnych, by ulec zauroczeniu. Plątanina uliczek i marmurowych placyków otoczona kolorowymi kamieniczkami i domkami dochodzi do zacisznego portu. Wokół nabrzeża stoją urocze kamieniczki przypominające bardziej Wenecję niż grecką wyspę, wszędzie mnóstwo kafejek i tawern. Z portu rozciąga się urzekający widok na miasto i wyrastające za jego plecami majestatyczne szczyty Białych Gór. Okazałe pozostałości weneckiej fortecy dodają miastu romantyki, a meczety, minarety i tureckie drewniane ganki – orientalnego uroku.

AGIA MARINA
Dawniej malutka, malownicza wioska rybacka na północnym wybrzeżu (9 km na zachód od Chanii), obecnie jest jednym z najpopularniejszych kurortów w regionie Chanii z długą, piaszczystą plażą. Nazwa miasteczka pochodzi od urokliwego kościoła na wzgórzu ponad miastem. U wybrzeża położona jest niewielka wysepka Agios Theodorii, która wg mitologii jest morskim potworem zamienionym w skałę, którego gorący oddech nadał plaży złocisty kolor.

PLATANIAS
Miejscowość wypoczynkowa, położona 8 km od Chanii. Kurort znany jest przede wszystkim z długiej, pięknej piaszczystej plaży, która co roku zostaje wyróżniona „Błękitną Flagą” przyznawaną za czystość. Wzdłuż plaży stoją liczne hotele, a tawerny, kafejki, bary i sklepiki z pamiątkami kuszą swoją bogatą ofertą. Miejscowość ta dzięki wyjątkowym walorom turystycznym przyciąga mnóstwo turystów, co sprawia, że latem jest dość zatłoczona.

KOLIMBARI
Niewielka i niezwykle spokojna miejscowość zachodnim wybrzeżu Krety, ok. 23 km od Chanii, z dogodnym połączeniem autobusowym. Wygodna, kamyczkowa plaża i malownicze widoki. W jednej z tawern należy spróbować lokalnego przysmaku z ryb kakaria. Warto wybrać się na do oddalonego 1 km monasteru Gonia z XVII w. lub na wycieczkę łodzią na półwysep Rodopou, z pozostałościami starożytnej świątyni Artemidy.

RETHYMNON
Kilkukilometrowa plaża oraz przepiękna starówka to prawdziwy raj dla turystów. Wzdłuż wybrzeża biegnie promenada z mnóstwem barów, tawern i dyskotek. Rethymnon to jeden z głównych ośrodków turystycznych na Krecie polecany osobom szukającym rozrywki, ale i tym, które chcą wypocząć na piaszczystych plażach.

ADELIANOS KAMPOS
Niewielka nadmorska wioska na północnym wybrzeżu Krety blisko Rethymnonu. W ciągu roku spokojna i kameralna, w sezonie zamienia się w tętniący życiem letni kurort z dziesiątkami sklepików, restauracji i pensjonatów.

REGION HERSONISSOS (HERAKLION)

Obszar ten to serce Krety – i to nie tylko ze względu na centralne położenie. Tutaj bowiem skupia się zarówno większość przemysłu i biznesu wyspy, najwięcej nadmorskich turystycznych gigantów oraz najwięcej pamiątek po minionych epokach. Piaszczyste plaże na północnym wybrzeżu to praktycznie nieprzerwane pasmo leżaków i parasoli. W centrum regionu na zboczach gór kryje się wiele interesujących tradycyjnych wiosek o surowej architekturze i specyficznej atmosferze, do których warto się wybrać na wycieczkę, a nawet przenocować. W wioskach tych przetrwały i ich okolicy przetrwały piękne stare kościółki i monastyry.

HERSONISSOS
Miasto położone na północno-wschodnim wybrzeżu, ok. 25 km od stolicy wyspy Heraklionu. Rozciąga się na przestrzeni kilku kilometrów, wzdłuż piaszczysto-żwirowej plaży. Jeden z największych i najbardziej rozrywkowych kurortów we wschodniej części Krety. Centrum miasta pełne jest tawern, klubów, barów i dyskotek oraz niezliczonej liczby sklepów. Miasto tętni życiem do późnych godzin nocnych, z tego względu jest szczególnie polecane dla osób młodych chcących w wesołej atmosferze spędzić wakacje na Krecie. Zaletą Hersonissos jest niemalże centralne położenie na wyspie, umożliwiając dotarcie w ciągu jednego dnia do każdego interesującego miejsca na Krecie. Na przedmieściach Hersonissos położony jest „Star Beach Water Park” z kilkoma basenami, zjeżdżalniami i ośrodkiem sportów wodnych.

SISSI
Spokojna, nadmorska miejscowość wypoczynkowa, która kiedyś była typową grecką wioską rybacką. Idealne miejsce wypoczynku dla osób chcących uciec od gwaru dużych kurortów i spędzić miło czas w malowniczym i szczodrze obdarzonym przez naturę miejscu. Niezapomniana atmosfera miasteczka, przemili ludzie i wspaniałe widoki sprawiają, że wielu turystów wraca tu co roku. Uroku Sissi dodają kolorowe chatki rybaków, sklepiki z pamiątkami i przytulne knajpki, z których unosi się aromat lokalnych potraw. Położenie w ładnej zatoce zachęca do wieczornych spacerów wzdłuż plaży. W pobliżu godne polecenia starożytne wykopaliska w Malii. Dogodne połączenia komunikacyjne do Heraklionu (40 km), Agios Nikolaos (25 km), Hersonissos (15 km).

STALIDA
Malownicza miejscowość wakacyjna położona 35 km na wschód od Hereklionu. Jej największym atutem jest także usytułowanie między Malią i Hersonnisos – jednymi z najpopularniejszych kreteńskich kurortów. Stalida przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy rozkwit i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie. Znajdują się tu doskonałe warunki do wypoczynku, w tym jedne z najdłuższych piaszczystych plaż na wyspie, które w okresie lipca i sierpnia bywają bardzo zatłoczone. Osoby lubiące aktywny wypoczynek docenią wiele oferowanych tutaj odpłatnie sportów wodnych. Stalida swą popularność zyskała również dzięki doskonale zagospodarowanej bazie turystycznej, składającej się z licznych hoteli i apartamentów, zapewniających wszelką rozrywkę i miłą atmosferę. W centrum miasteczka, wzdłuż nadmorskiej promenady, będącej ulubionym miejscem spotkań zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych, ciągną się liczne tawerny, kawiarnie, bary, dyskoteki oraz sklepy z pamiątkami. Miasteczko jest też doskonałym punktem wypadowym na wycieczki fakultatywne.

KATO GOUVES
Ta niewielka miejscowość letniskowa, położona na północnym wybrzeżu Krety, jest świetną bazą wypadową do zwiedzania całej wyspy. Długa nadmorska promenada jest doskonałym miejscem na wieczorne spacery podczas zachodu słońca. Zachęca również do wizyt w licznych barach i kawiarniach, a miejscowe restauracje i tawerny pozwalają w pełni delektować się smakiem greckiej kuchni. Kato Gouves ze swoimi piaszczystymi plażami i czystą wodą jest znakomitym miejscem dla miłośników sportów wodnych i nurkowania. W miejscowości mieszczą się liczne apartamenty, pensjonaty oraz małe i duże hotele w różnym standardzie. Na nocne szaleństwa można pojechać oddalonego o 10 km Hersonissos – centrum rozrywki w tym rejonie. Przy głównej ulicy znajduje się przystanek autobusowy z dogodnymi połączeniami do Heraklionu (15 km), Hersonissos (10 km), Malii (20 km) i Agios Nikolaos (45 km).

ANALIPSIS
Tą niewielką miejscowość na północnym wybrzeżu Krety, położoną ok. 20 km od Heraklionu, dzieli dziś od centrum miasta Hersonissos 5 km spaceru piaszczystą plażą. Malownicze centrum miasteczka z typowymi, białymi domkami, gdzie można spotkać gościnnych, żyjących w tradycyjny, nieśpieszny sposób ludzi; nadmorskie tawerny oferujące smaczne greckie potrawy i szklaneczkę ouzo; wygodne, piaszczyste plaże oraz bliskość większych miejscowości sprawiają, że jest to miejsce dla każdego.

MALIA
Malowniczo położone centrum wakacyjne kuszące nieprzeciętna liczbą atrakcji. Malia jest szczególnie lubiana z powodu swej ładnej, piaszczystej plaży. Można skorzystać odpłatnie z bogatej oferty sportów wodnych. Wzdłuż nadmorskiej promenady ciągną się liczne tawerny, bary, sklepy z pamiątkami oraz dyskoteki. Osoby lubiące aktywny wypoczynek z pewnością nie będą się tu nudziły.

AGIOS NIKOLAOS
Jednym z największych centrów turystycznych na Krecie jest Agios Nikolaos, położone nad malowniczą zatoką Mirabello. W centrum miasta znajduje się zasilane z górskich źródeł głębokie jezioro, gdzie cumują kolorowe łodzie rybackie. Wokół portu i wzdłuż malowniczych ulic znajdują się liczne butiki oferujące wyroby ze skóry oraz sklepiki sprzedające typowe dla Krety produkty.

ELOUNDA
Portowe miasteczko położona nad zatoką Mirabello olśniewa swym pięknem. Pomimo, że Elounda z tradycyjnej rybackiej wioski przerodziła się w znaną turystyczną miejscowość, do dzisiaj zachowała swój unikalny charakter. Jej mieszkańcy codziennie rano wypływają na połowy w morze, a wieczorami przesiadują w lokalnych tawernach.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE
KRETA ZACHODNIA – REGION CHANIA I RETHYMNON

REJS NA WYSPĘ SANTORINI
Okazja zobaczenia najpiękniejszej, najbardziej malowniczej wyspy morza Egejskiego, położonej 110km na północ od Krety. Santorini to całkowicie wulkaniczna wyspa, którą niektórzy uważają za zaginioną Atlantydę, a chyba wszyscy za istny cud piękna. Oprócz wspaniałej historii, Santorini znana jest ze swoich biało – niebieskich domków, które idealnie komponują się na tle ciemnej wulkanicznej skały. Przyklejone do czerwono – czarnych zboczy kaldery kaplice z niebieskimi kopułami, tarasy pełne kwiatów i leniwie wygrzewających się kotów, widoki zapierające dech w piersiach to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat wyspy, który na długo pozostawia w pamięci niezapomniane wrażenia.

SPOTKANIE Z HISTORIĄ – PAŁAC W KNOSSOS ORAZ HERAKLION
Wizyta we wschodniej części Krety – pałac legendarnego króla Minosa. Knossos to świat mitów i legend pochodzących z 2500 r. p.n.e. Spacer po labiryncie, oglądanie kolorowych fresków i licznych świadectw przeszłości dają wyobrażenie o bogactwie i potędze wspaniałej cywilizacji minojskiej. Następnie udamy się do Heraklionu stolicy wyspy i jednocześnie największego miasta kreteńskiego gdzie spacerując poznamy najważniejsze miejsca w mieście, a w czasie wolnym okazja do zakupów. Na zwieńczenie wrażeń historycznych będziemy mieli okazję zrelaksować się obserwując świat podwodny (rekiny, płaszczki, meduzy, żółwie etc.) w Cretaquarium.

NAJPIĘKNIEJSZY WĄWÓZ EUROPY – SAMARIA – TREKKING
Wyprawa do najdłuższego wąwozu w Europie i drugiego co do długości na świecie. Przejazd malowniczą trasą przez majestatyczne Góry Białe (Lefka Ori), gdzie ok. 40 szczytów sięga powyżej 2400 m n.p.m. Mnóstwo niezapomnianych wrażeń i tyle samo satysfakcji dostarczy 16km piesza wędrówka na terenie Parku Narodowego i widok słynnych „żelaznych wrót”. Wśród bujnej roślinności można odnaleźć ruiny opuszczonych wiosek. Gorąco polecamy amatorom aktywnego wypoczynku!

LAGUNA ELAFONISSI
Wycieczka objazdowa po południowo-zachodnim wybrzeżu Krety. Przepiękną scenerię wysokich gór dopełnią wąwozy, monastyry i plaże. Czeka nas przejazd szlakiem zachodniego wybrzeża. Zwiedzimy monastyr Chrissoskalitisa, a resztę dnia spędzimy na plaży korzystając z kąpieli morskich i słonecznych. Tam woda jest kryształowo czysta, niebieska bądź turkusowa, piasek zaś różowy, a wrażenia uzupełnia unoszący się wokół zapach obficie rosnących tamaryszków. W drodze powrotnej zatrzymamy się w lokalnej winiarni, aby dopełnić walory widokowe tymi smakowymi, gdzie będziemy mieli okazję degustować tutejszych alkoholi win, raki, rakomelo etc.

PARK WODNY – LIMNUOPOLIS
Wycieczka dla gości regionu Chania. Poznaj bajeczny świat jednego z największych aquaparków na Krecie. Raj dla dzieci w sześciu basenach i kilkunastu gigantycznych zjeżdżalniach, „lazy river”, czyli leniwa rzeka. Ponadto wiele barów, restauracji, kawiarni i miejsc do wygrzewania się na słońcu. Zapewniamy niezapomniane chwile pod lazurowym, greckim niebem.

REJS NA WYSPĘ GRAMVOUSSA – LAGUNA BALOS
Morska przejażdżka na jedną z najdzikszych i zarazem najpiękniejszych plaż na Krecie, gdzie podczas swojego miesiąca miodowego wypoczywała Księżna Diana. Zarówno wysepka Imeri Gramvoussa jak i półwysep u brzegu którego jest położona, wciąż pozostają niedostępne i niezamieszkałe. Wyruszając z portu w Kasteli po trwającym godzinie relaksującym rejsie dopływamy do wyspy piratów gdzie mamy okazję zobaczyć XVI-wieczne ruiny fortecy weneckiej. Następnie po 15 minutowym rejsie dotrzemy do kresu naszej podróży – przepięknej błękitnej laguny (najładniejszej na Krecie) z krystalicznie czystą wodą mieniącą się wszystkimi odcieniami niebieskości.

MONI PREVELLI – PLAKIAS
Wyprawa do jednego z kreteńskich klasztorów – Moni Preveli, malowniczo położonego bardzo blisko południowego wybrzeża Krety. Po wysłuchaniu opowieści o kulturze, religii oraz obyczajach Kreteńczyków, będzie czas na relaks w jednej z wiosek kreteńskich położonej nad samym Morzem Libijskim. Czas wolny na kąpiel i plażowanie.

SOUDA
Wycieczka polecana przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Zapraszamy na rejs po przepięknej zatoce Souda, która zachwyca różnorodnością linii brzegowej, której plaże pozostaną w Państwa pamięci. Dla najmłodszych zapewniamy bogaty program animacyjny.

SKARBY KRETY – DELIANA
Skarbami Krety są wąwozy, oliwki oraz pomarańcze. Podczas naszej wyprawy będziemy mieli okazję przejść przez niewymagający 4,5km wąwóz Deliana, dowiedzieć się jak tłoczona jest oliwa przechodząc przez proces produkcyjny w jednej z bardziej ekologicznych wytwórni, a następnie pozrywamy tutejsze słodkie i wyjątkowo soczyste pomarańcze w jednym z gajów. W drodze powrotnej zobaczymy najstarsze drzewo oliwne na Krecie sięgające swym wiekiem ponad 2 tysięcy lat.

KRETA WSCHODNIA – REGION HERSONISSOS i AGIOS NIKOLAOS

SPINALONGA I AGIOS NIKOLAOS
Ciekawa wyspa u wschodnich wybrzeży Krety, na która można udać się płynąc w rejs po szafirowych wodach pięknej zatoki Mirabello. Znajduje się tu imponująca twierdza, wzniesiona przez Wenecjan. Ponadto pełna uroku miejscowość Agios Nikolaos z jeziorem bez dna. Urozmaiceniem wyprawy jest z pewnością lunch i możliwość kąpieli morskich i słonecznych w jednej z małych zatoczek, gdzie statek zawija pomiędzy zwiedzaniem.

GREK ZORBA, CZYLI „KRETEŃSKI WIECZÓR”
To spotkanie z tańcem, śpiewem i muzyką, z autentycznym folklorem greckim. Taniec ma w Grecji długą historię. Specjały miejscowej kuchni, wino i ouzo dopełniają wrażeń. Gościnność mieszkańców wyspy znana jest na całym świecie, warto zatem jej doświadczyć podczas tradycyjnej kreteńskiej kolacji i zabawie do późnego wieczora.

REJS NA WYSPĘ SANTORINI
Wspaniała okazja, aby zobaczyć jedną z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych wysp morza Egejskiego – Cyklad, położonych 60 mil na północ od Krety. Santorini to całkowicie wulkaniczna wyspa, którą niektórzy uważają za zaginioną Atlantydę. Erupcja wulkanu spowodowała, że połowa wyspy znalazła się pod powierzchnią morza, pozostawiając resztę w kształcie księżyca. Oprócz wspaniałej historii, Santorini znana jest ze swoich białych domów przykrytych niebieskimi dachami i kościołów położonych na czarnych skalistych wybrzeżach ponad lazurowym morzem. Zaplanowana na cały dzień wycieczka na długo pozostawia w pamięci niezapomniane wrażenia.

NAJPIĘKNIEJSZY WĄWÓZ EUROPY – SAMARIA
Wyprawa w najbardziej spektakularną i widokową część wyspy, w Góry Białe (Lefka Ori) wznoszące się na wysokość ponad 2.000 m. n.p.m. Wąwóz ma 16 km długości i jest najdłuższym wąwozem w Europie. W niektórych miejscach ściany wąwozu oddalone są od siebie zaledwie o 3 m. Podróż kończy się przy przesmyku Sideroportes – Żelazna Wrota.!

WATER CITY – PARK WODNY
Wodne miasteczko położone na wschód od Heraklionu na szczycie wzniesienia. Raj dla wszystkich lubiących wodną zabawę w 3 basenach i kilkunastu gigantycznych zjeżdżalniach, „lazy river”, czyli leniwa rzeka oraz „kamikadze” czyli najszybsza zjeżdżalnia na wyspie. Ponadto wiele barów, restauracji, kawiarni i miejsc do wygrzewania się na słońcu

SPOTKANIE Z HISTORIĄ – PAŁAC W KNOSSOS ORAZ HERAKLION
Wycieczka do sławnego labiryntu Minotaura w Knossos oraz do muzeum archeologicznego w Heraklionie. Pałac w Knossos to nie ruiny czy fandamenty, to cały rozbudowany kompleks pokoi, holi, dziedzińców, korytarzy i przejść. W Heraklionie poznam najważniejsze miejsca w mieście: plac Venizelosa, dwie świątynie, kościół Agios Markos i Agios Titus, fortecę weneckią, która broniła wstępu do miasta w momencie ataku tureckiego.

(źródło grecos holiday)

POGODA

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
sty
14
lut
14
mar
16
kwi
20
maj
24
cze
28
lip
30
sie
29
wrz
27
paź
23
lis
19
gru
16
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
sty
7
lut
7
mar
8
kwi
11
maj
14
cze
18
lip
21
sie
20
wrz
18
paź
15
lis
12
gru
9
Temperatura wody [°C]:
sty
16
lut
15
mar
16
kwi
17
maj
20
cze
23
lip
25
sie
26
wrz
26
paź
24
lis
22
gru
18
Liczba godzin słonecznych [h]:
sty
3
lut
4
mar
6
kwi
8
maj
10
cze
12
lip
13
sie
12
wrz
10
paź
7
lis
6
gru
4

 

 

Verified by MonsterInsights

Zapoznaj się z zasadami przetwarzania danych osobowych. Treść polityki prywatności jest zgodna z wymogami regulacji o ochronie danych osobowych obowiązującej od dnia 25.05.2018 r. więcej informacji

http://charmante.com.pl/polityka-prywatnosci/

Close