Skip to main content

Zielona wyspa

Najbardziej znana wyspa archipelagu Wysp Jońskich od wieków przyciąga poszukiwaczy bajecznych krajobrazów, malowniczych zakątków, cudownych piaszczystych plaż i miłośników przyrody. Słynie ze swojej odmienności, wabi pięknem krajobrazów, niesłychaną przejrzystością wód oraz cudownymi piaszczystymi plażami. Korfu to miejsce, do którego będziecie chcieli na pewno wrócić. Łagodny klimat, piaszczyste zatoki, wiele zabytków, dobrze rozbudowana infrastruktura i swobodny nastrój przyciągają turystów z całego świata. Dzięki dziewiczej naturze Korfu jest idealnym miejscem dla tych, którzy pragną relaksu rozkoszując się pięknem przyrody.

PRZEPISY WJAZDOWE
Każda podróżująca osoba musi posiadać dowód osobisty lub paszport ważny min. 3 miesiące (również dzieci do 2 lat).

CZAS PRZELOTU
Lot z Polski na Korfu trwa ok. 2,5 godz. CZAS LOKALNY
Czas polski + 1 godz.

JĘZYK
Nowogrecki, można się również porozumieć w j. angielskim i niemieckim.

NAPIĘCIE ELEKTRYCZNE
220 V

WALUTA PŁATNICZA
Euro (€). Akceptowane są najpopularniejsze karty kredytowe i płatnicze.

PLAŻA
Wstęp w większości bezpłatny, wypożyczenie sprzętu plażowego: leżak + parasol – ok. 5-8 euro/dzień.

WYNAJEM SAMOCHODU
Od ok. 35-40 euro/dzień + paliwo; w większości wypożyczalni honorowane jest polskie prawo jazdy, zaleca się jednak posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Wymagane jest ukończenie 23 lat.
Cena benzyny – ok. 1,8 euro/l.

WYPOŻYCZENIE SKUTERA
Od ok. 15-20 euro/dzień.

KOMUNIKACJA
Autobusy są podstawowym środkiem transportu na Korfu; bilety na autobusy miejskie można kupić w kiosku lub recepcji hotelowej; bilety na autobusy międzymiastowe kupuje się na dworcu lub w pojeździe; cena biletu na autobus miejski – od 1 euro; cena taksówki ok. 2 euro/1 km.

CENY W SKLEPACH
Woda mineralna – ok. 0,8 euro, piwo – ok. 1 euro, wino lokalne – ok. 3,5-6 euro, coca cola (2 l.) – ok. 2 euro, papierosy – ok. 4 euro, pocztówka + znaczek – ok. 1,5 euro, karta telefoniczna – od 5 euro.

CENY W RESTAURACJI
Obiad – od 12 euro, sałatka grecka – od 5 euro, gyros – od 8 euro, pizza – od 8 euro, kawa – od 3 euro,
piwo – od 3 euro, lody – 4 euro.

REZYDENT
Podczas pobytu turyści objęci są opieką polskiego rezydenta.

PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE
Ambasada RP
Ateny, Chryssanthemon 22
154-52 Paleo Psychico
Wydział konsularny
Ateny, Kamelion 21
154-52 Paleo Psychico.

MIASTA

KORFU (KERKIRA)
40-tysięczna stolica wyspy, położona między dwoma zatokami w połowie wschodniego wybrzeża Korfu. Należy do najładniejszych i najelegantszych miast greckich. Jego architektura jest najlepszym świadectwem wyjątkowej historii wyspy, która nigdy nie znalazła się pod panowaniem tureckim, za to przez prawie 500 lat należała do Wenecji, przez pół wieku do Wielkiej Brytanii, by w końcu wejść w skład Grecji. Stanowi ciekawą mieszankę architektury obronnej, włoskiego budownictwa i francuskiej urbanistyki oraz angielskich ogrodów, parków i innych terenów zielonych. Od południa Stare Miasto przechodzi w Nowe – tętniący życiem ośrodek handlowy i administracyjny z pięknymi ogrodami i angielskimi rezydencjami.

LEFKIMMI
Tradycyjna grecka miejscowość oddalona od turystycznych szlaków, położona na wschodnim wybrzeżu wyspy. Jest to drugie pod względem wielkości miasto na Korfu, stanowiące centrum południowej części wyspy, a także przystań promów łączących Korfu z Igoumenitsą. Przy wąskich kamiennych uliczkach otoczonych malowniczymi domkami ulokowały się liczne kawiarnie i restauracje oferujące miejscowe specjały. Można tu podziwiać przykłady ciekawej architektury, m.in. dwa przepiękne kościoły – Agios Theodoros, wzniesiony na pagórku, oraz Agios Arsenios, zwieńczony wielką pomarańczową kopułą. Warto wybrać się na południe do pobliskiego Kavos, znanego z pięknej plaży, bogatego życia nocnego oraz wielu rozrywek takich jak skoki na bungee, gokarty, sporty wodne.

ACHARAVI
Mała wioska wakacyjna położona na pięknym i bogatym w zieleń północnym wybrzeżu Korfu. Słynie z 8-kilometrowej, łagodnie opadającej do morza plaży, która pokryta jest piaskiem i żwirem. Do Acharavi przybywają osoby szukające spokojnych, cichych miejsc oraz chcące wejść na górę Pantokrator mniej uczęszczanym szlakiem. Pagórkowate tereny i sielankowa okolica zachęcają do długich spacerów i wędrówek.

AGIOS GEORGIOS
Miejscowość wypoczynkowa na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy, ok. 30 km od miasta Korfu. Położona w malowniczej zatoce z piaszczystą plażą otoczoną skalistymi klifami. Plaża w 2004 roku została nagrodzona prestiżową nagrodą Błękitnej Flagi. W sezonie dostępne są tu różnorodne sporty wodne, działa również klub nurkowy. Miejscowość kameralna, dla osób szukających spokoju i ciszy, z dala od tłoku i bogatych rozrywek nocnych.

LIAPADES
Nadmorska kolonia na zachodnim wybrzeżu. Właściwie Liapades leży w odległości 1 km od morza i jest pozbawione widoku na zatokę, pociętą skalnymi przylądkami na kilka mniejszych części. W skalistym wybrzeżu trafi ają się zaciszne zatoczki i małe piaszczyste plaże, często dostępne tylko od strony morza. Całe wybrzeże tonie w zieleni, a w głębi lądu na kilkaset metrów piętrzą się górskie stoki. Aż po sam brzeg, do Liapades Beach, ciągnie się dzielnica letniskowa z luźną zabudową. Wyjątkową urodą wyróżnia się mały placyk w centrum miejscowości, otoczony ogródkami pięciu kawiarni i sygnaturką wiejskiego kościoła.

AGIOS GEORGIOS ARGIRADES
Mała, kameralna miejscowość na południu wyspy. Od Agios Georgios przez ponad 7 km ciągnie się pusta plaża, jedna z najpiękniejszych na Korfu, do której nie dotarły jeszcze rzędy leżaków i parasoli. Spotyka się tu więcej amatorów długich pieszych wędrówek i joggingu niż leniwego opalania się na złotym piasku. Szeroką plażę otacza pas wysokich wydm, a w tle zamiast typowych dla Korfu zalesionych wzgórz rozciąga się sucha, podobna do stepu równina, otaczająca duże jezioro Korission. Sama miejscowość pozbawiona jest wyraźnego centrum i ma raczej charakter zaplecza plaży, rozciągniętego na przestrzeni prawie 3 km.

 

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Grand Island Tour czyli Perły Korfu – wycieczka objazdowa po wyspie (1 DZIEŃ)
Beztroskie wakacje pod korfijskim słońcem proponujemy wzbogacić wycieczką objazdową po wyspie, w trakcie której odwiedzimy najciekawsze miejsca wyspy. Wycieczkę zaczynamy od zwiedzania prawdziwej perełki – pałacu Achillion, wzniesionego pod koniec XIX wieku dla cesarzowej Elżbiety, zwanej popularnie Sisi. Następnie udamy się do najpopularniejszego miasteczka na wyspie – Paleokastritsy. Po drodze będziemy mijali takie ciekawostki, jak most Kaisera czy uroczą wysepkę Ponticonissi, a także zatrzymamy się w destylarni, gdzie będziemy degustować likiery z kumkwatu. W Paleokastritsy zwiedzimy kolejną perełkę Korfu – monastyr z ikoną Matki Boskiej Theotokos, a później zatrzymamy się w samym miasteczku nad zatoką Paleokastritsa. W wiosce Lakones będziemy mogli skosztować greckiej kuchni, a także nasycić wzrok wspaniałymi widokami zatoki Paleokastritsa, zaś w wiosce Makrades będziemy mieli okazję zrobić drobne zakupy – pamiątki z Korfu, takie jak na przykład: oliwki, oliwa z oliwek, zioła, ceramika i inne lokalne produkty.

REJS NA WYSPY Paxos – Antypaxos (1 DZIEŃ)
Polecamy tę wycieczkę wszystkim, którzy pragną wypoczynku i relaksu, a jednocześnie chcą nacieszyć oko pięknymi greckimi pejzażami. Wypływając z portu w Korfu, udajemy się na południe, podziwiając po drodze wybrzeże wyspy z prawej strony i wybrzeże Grecji lądowej z lewej. Wyspy Paxos i Antipaxos znajdują się poniżej południowego krańca Korfu. Dopływamy najpierw do niezamieszkanej wyspy Antipaxos i wpływamy do jaskini, następnie statek zatrzymuje się w niewielkiej odległości od jednej z plaż, gdzie mamy okazję popływać w krystalicznie czystych, ciepłych wodach Morza Jońskiego. Kolejny przystanek to mały port na wyspie Paxos, gdzie możemy się nacieszyć się atmosferą wiejskiego spokoju. W czasie rejsu, czasami, towarzyszą nam delfiny!

KORFU TOWN (1/2 DNIA)
Wizyta w mieście Korfu to niemalże obowiązek dla każdego, kto spędza wakacje na Korfu. Miasto, założone już w VIII w.p.n.e., przeżyło swój okres świetności pod rządami Republiki Weneckiej, trwającymi prawie 400 lat. Z tego okresu pochodzi Stare Miasto, które w całości jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wenecjanie są również twórcami zachowanego do dziś systemu fortyfikacji: Starej i Nowej Fortecy, udostępnionych są dla zwiedzających. Koniecznie odwiedzić trzeba też prawosławny kościół świętego Spirydona, w którym przechowywane są szczątki tego świętego, będącego patronem wyspy. Miasto Korfu to nie tylko zabytki, ale i też wspaniała grecka atmosfera: wąskie uliczki pełne sklepików, w których możemy zaopatrzyć się w korfijskie specjały: owoce i likiery z kumkwatu, oliwę z oliwek, wyroby z drzewa oliwkowego, ekologiczne kosmetyki na bazie oliwek i inne lokalne produkty. W licznych tawernach możemy także popróbować specjalności greckiej kuchni: korfijskiej pastitsady, melinzany, tzatzików czy sałatki greckiej z oliwkami i przepysznym kozim serem feta. DODATKOWO PŁATNE: 1) możliwość wykupienia godzinnego rejsu statkiem, z którego można podziwiać niezapomnianą panoramę miasta Korfu od strony morza 2) możliwość wykupienia godzinnej wyprawy rowerowej po Korfu.

REJS KAIKI SIVOTA (1 DZIEŃ)
Nasza podróż zaczyna się w mieście Korfu, stolicy wyspy. Mijamy Stare miasto oraz wyspę Vidos, kiedyś kolonię karną, a obecnie miejsce będące odskocznią od dnia codziennego dla mieszkańców miasta Korfu. W trakcie około dwugodzinnego rejsu dotrzemy do Grecji lądowej, gdzie zarzucimy kotwicę przy uroczej małej wyspie Świętego Mikołaja i będziemy mieli okazję popływać w przejrzystej, błękitnej wodzie Blue Lagoon. Następnie kontynuujemy nasz rejs do rybackiej wioski Sivota, w której bary i tawerny zapraszają na chwilę odpoczynku. Będziemy mogli zakupić pamiątki z tej niezwykłej wyprawy oraz udać się na relaksujący drink na nadbrzeżu. Ponownie na morzu przepłyniemy przez niewielki kanał do wywierającej ogromne wrażenie jamy skalnej, używanej w czasie Drugiej Wojny Światowej jako miejsce składu amunicji przez grecką marynarkę. Jest to świetna okazja dla fotografów na wykonanie niepowtarzalnych zdjęć. Naszą podróż kontynuujemy w kierunku Korfu opływając południowo-wschodni brzeg wyspy powoli zmierzając do stolicy wyspy. Załoga statku przygotuje smakowity lunch do którego podane zostanie wino oraz inne napoje orzeźwiające.

ALBANIA (1 DZIEŃ)
Jedyna i niepowtarzalna okazja, by w trakcie jednodniowej wycieczki odwiedzić Albanię – kraj mało znany dla turystów z Europy, ale nie mniej interesujący niż Grecja. Z portu w Korfu popłyniemy do Sarandy – albańskiego portu i kurortu, do którego z każdym rokiem przybywa coraz więcej turystów. Będziemy mogli również udać się do położonego około 10 kilometrów od Sarandy Butrintu. Butrint to niezwykle interesujące miejsce – park narodowy, na terenie którego znajdują się pozostałości rzymskiego miasta. W czasie dwugodzinnego spaceru zobaczymy ruiny rzymskiego forum, sanktuarium boga Asklepiosa, amfiteatru, a także wczesnochrześcijańskiej bazyliki oraz murów obronnych miasta. Poznamy bogatą historię tego miejsca, które już w IV wieku przed Chrystusem znane było jako sanktuarium Asklepiosa.

AQUALAND (1 DZIEŃ)
Wspaniała zabawa dla całej rodziny! Polecamy wyjazd do Parku Wodnego w sercu wyspy Korfu! Atrakcje dla maluchów i dla starszych dzieci, gry i zabawy wodne dla całej rodziny, zjeżdżalnie dla dorosłych, a także Szalona Rzeka, Spokojna Rzeka, Czarna Dziura, zjeżdżalnie Kamikaze, cztery „zakręcone zjeżdżalnie”, wodna tuba, wielkie jacuzzi i baseny w wielu rozmiarach i głębokościach – każdy znajdzie coś dla siebie. Park udostępnia bezpłatnie leżaki i parasole, a także przebieralnie, prysznice i szafki. Na terenie parku znajduje się restauracja, bar i mini-market. Polecamy!

(źródło grecos holiday)

POGODA

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
sty
14
lut
14
mar
16
kwi
19
maj
23
cze
28
lip
31
sie
31
wrz
28
paź
23
lis
18
gru
15
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
sty
5
lut
6
mar
7
kwi
9
maj
13
cze
16
lip
18
sie
18
wrz
16
paź
13
lis
9
gru
7
Temperatura wody [°C]:
sty
15
lut
14
mar
14
kwi
15
maj
19
cze
22
lip
24
sie
25
wrz
24
paź
22
lis
19
gru
16
Liczba godzin słonecznych [h]:
sty
4
lut
4
mar
6
kwi
8
maj
10
cze
12
lip
12
sie
11
wrz
9
paź
7
lis
6
gru
4
Verified by MonsterInsights

Zapoznaj się z zasadami przetwarzania danych osobowych. Treść polityki prywatności jest zgodna z wymogami regulacji o ochronie danych osobowych obowiązującej od dnia 25.05.2018 r. więcej informacji

http://charmante.com.pl/polityka-prywatnosci/

Close