Skip to main content

Jest to najmniejsza zamieszkana wyspa w archipelagu Malty, położona miedzy Maltą a Gozo. Na wyspie jest zaledwie jeden hotel, mała wieś, cmentarz, posterunek policji, chlewnia i nieduża kaplica, gdzie raz w tygodniu jest odprawiana msza. Po wyspie jeżdżą dwa pojazdy: terenowy samochód hotelu Comino i ciężarówka dowożąca zaopatrzenie.

Najpiękniejszym zakątkiem tej małej wyspy, liczącej zaledwie czterech stałych mieszkańców, jest Błękitna Laguna, wykorzystywana często jako sceneria reklamówek.

Na prawie nagich skałach tu i ówdzie rosną krzaki makii, mimoza i pinie. Nazwa Comino pochodzi od kminku, który kiedyś porastał wyspę. Od niedawna znajduje się tu rezerwat ptaków. Częstym widokiem są gniazdujące na klifach niewielkie kolonie ptaków morskich i brodzących.

Comino ma trzy małe piaszczyste plaże, a tutejsze groty i zatoczki są idealnym miejscem do pływania  i nurkowania. Nie sposób oprzeć się przejrzystym wodom Błękitnej Laguny między Comino i niezamieszkaną wysepką Cominotto. Dno morskie jest tu pokryte czystym, białym piaskiem. Kryształowo przezroczysta woda nagrzana promieniami słońca ma tutaj piękny, turkusowy odcień.

comino

Verified by MonsterInsights

Zapoznaj się z zasadami przetwarzania danych osobowych. Treść polityki prywatności jest zgodna z wymogami regulacji o ochronie danych osobowych obowiązującej od dnia 25.05.2018 r. więcej informacji

http://charmante.com.pl/polityka-prywatnosci/

Close