Skip to main content

Przygotuj się dobrze do podróży

Sprawdź także

 1. Przejrzyj internet i wybierz kilka hoteli, które ci się spodobają – kilka, ponieważ może zdarzyć się tak, że najpierw szukamy hotel a potem okazuje się, że ów hotel nie jest w sprzedaży wtedy, kiedy my mamy urlop lub zwyczajnie jest już niedostępny.
 2. Poczytaj opinie na jego temat, wejdź na YT i poszukaj najświeższych filmów i wstępnie oceń stan hotelu.
 3. Wybierz się do biura podróży lub napisz, zadzwoń do biura on-line. Poproś o oferty. Skonfrontuj ceny, opinie, wybierz dla siebie najlepszy. Lub zapisz się na listę last minute gdy jesteś na dany hotel zdecydowany gdyż cena obecna cię nie satysfakcjonuje.
  Pamiętaj, że czas wcale nie działa na twoją korzyść. Ceny lubią się zmieniać.
 4. Zanim poprosisz o oferty opowiedz o swoich oczekiwaniach dotyczących nie tylko miejsca. Wielu klientów o tym zapomina lub uważa, że agent turystyczny chce napisać o nim książkę lub poznać jego prywatne upodobania. Nic bardziej mylnego. Im więcej podajesz informacji tym lepiej dla twojego udanego wypoczynku.Między innymi:
  sport – lubisz uprawiać czynnie sport, ważne jest dla ciebie zaplecze fitness, centrum szkoleniowe windsurfing, nurkowanie
  infrastruktura obiektu – niektóre hotele umieszczone są kaskadowo, są rozległe, ważne w przypadku osób niepełnosprawnych, czy funkcjonuje komunikacja miejska
  wyżywienie – wielu z was odżywia się zdrowo, jest wege, lub potrzebuje diety bezglutenowej. Należy to zaznaczyć. Posiadam sprawdzoną LISTĘ – napisz do mnie w tej sprawie.
  atrakcje hotelowe – dla plażowiczów ważne są animacje w różnej postaci, gdzie nie każdy hotel prowadzi to intensywnie, szczególnie poza sezonem
  atrakcje turystyczne – gusta są różne, jedni uwielbiają klasztory i muzea, a inni wolą wynająć samochód i pozwiedzać tradycyjnie znane miejsca turystyczne
  czas wolny – jak go chcesz spędzić. Czasami mija się z celem hotel w miejscu górzystym gdy chcemy całą rodziną zwiedzać pobliskie miasta rowerem. To bardzo ważna informacja dla agenta.
  rezydent polski – nie komunikujesz się w innym języku niż Polski – tu rezydent pomoże
  budżet – ciężki temat, klienci lubią ukrywać się z tym ile mogą wydać na wakacje ze swoich oszczędności. Uwierz mi, że nie zwracamy na to uwagi, a jedynie jest to nam potrzebne do znalezienia dla ciebie jak najlepszego hotelu, byś wrócił zadowolony i do naszego biura również.
  alternatywa – zdarza się i tak, że chcemy ten konkretny hotel ale nie wylatuje z lotniska w moim mieście. Podaj kilka alternatywnych wylotów lub alternatywnych miejsc.
 5. Poczytaj o kraju do którego chcesz pojechać, jego kulturze, jego zwyczajach, zagrożeniach, być przygotowanym na różne sytuacje, szczególnie gdy jest to Azja, Afryka, kraje muzułmańskie.
 6. Zaopatrz się w niezbędne rzeczy – plan miasta, przewodniki, informacje o atrakcjach turystycznych, mini słownik w danym języku – tubylcy uwielbiają gdy turysta stara się coś powiedzieć w ich języku, jesteś wtedy więcej niż mile widzianym gościem.
 7. Korzystaj z linków ważnych w podróży

Europejskie Centrum Konsumenckie – złóż reklamację za nieudany urlop,informacje praktyczne:
konsument.gov.pl

Informacje konsularne – strona Ministerstwa Spraw zagranicznych.
Tu znajdziecie informacje o ostrzeżeniach na temat zagrożonych regionów w krajach na świecie:
msz.gov.pl

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca swoje podróże rejestrować na platformie Odyseusz, która ma za zadanie rejestrować sytuacje w krajach gdzie sytuacja jest nie pewna. Portal służy turystom, którzy są na bieżąco informowani o sytuacji na miejscu, ma to zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Można również ściągnąć aplikację:
https://odyseusz.msz.gov.pl/

Pogoda zajrzyj i sprawdź pogodę

https://www.ventusky.com

biuro podróży
Verified by MonsterInsights

Zapoznaj się z zasadami przetwarzania danych osobowych. Treść polityki prywatności jest zgodna z wymogami regulacji o ochronie danych osobowych obowiązującej od dnia 25.05.2018 r. więcej informacji

http://charmante.com.pl/polityka-prywatnosci/

Close